Rezultati samohipnoze so naravnost čudoviti: pri mnogih so že triminutne samohipnoze, ki jih izvajajo po trikrat na dan, dosegle spremembe: globoko spanje v primeru nespečnosti, občutek miru in varnosti v primeru tesnobnosti ali paničnih napadov ter izboljšanje spomina in koncentracije.

STOP KAJENJU V HIPNOZI

STOP KAJENJU V HIPNOZI

Ste že poskusili na različne načine prenehati kaditi pa vam ni uspelo? Znanstvene raziskave razkrivajo da je HIPNOZA najučinkovitejši način za prenehanje kajenja! Bistvo je, da je kajenje psihološka navada, ki jo spodbujajo nekateri dražljaji in ne fizična zasvojenost z nikotinom. Prav zato hipnoterapija uživa večjo stopnjo uspešnosti kot katera koli druga metoda za pomoč ljudem pri prenehanju kajenja. Razlog hipnoze je tako dobro razumljiv. Kajenje, tako kot vse navade ali odvisnosti so pod nadzorom nezavednega dela uma. Hipnoza pa nam omogoča do REM faze in v tem primeru je vaš globlji, nezavedni um bolj odprt za nove ideje in predloge. Ko je vaš nezavedni del reprogramiran, želja po odvisnosti enostavno usahne ali pa se zmanjša do te mere, da…

Preberi več
ZMANJŠANJE PREKOMERNE TELESNE TEŽE

ZMANJŠANJE PREKOMERNE TELESNE TEŽE

ZMANJŠEVANJE TELESNE TEŽE Vsi vemo, da če želimo zgubiti nekaj prekomerne telesne teže, moramo manj jesti in se več gibati. Torej, če to vemo…kako da tega ne naredimo? Pogosto je to zato, ker je v naši podzavesti preveč »čustvene prtljage«, ki  pretehta naše odločitve. Mnogi od nas preživljajo svoja življenja, obkroženi z negativnostjo iz medijev, prijateljev, družine, službe.… In ker smo ljudje čustvena in emotivna bitja poskušamo vso to »nesnago misli« reševati na način, da jih prehranjujemo. Ljudje bodo jedli, ker so žalostni, osamljeni, zdolgočaseni, jezni, pa zaradi strahu, občutkov krivde, jeze, … vendar pa nobeno »čustveno prehranjevanje« ne bo rešilo naših težav. Teh se seveda pogosto niti ne zavedamo, ker so potlačena daleč v globino našega podzavestnega uma in…

Preberi več
Hipnoterapija Za Dvig Samozavesti

Hipnoterapija za dvig samozavesti

Uporaba hipnoterapije lahko pomaga pri »reprogramiranju« starega načina razmišljanja in dvigu samozavesti ter boljše samopodobe. Z uporabo hipnoterapije za spreminjanje negativnega miselnega vzorca je mogoče podzavest znova programirati (ustvariti nove nevronske poti), da verjame pozitivnemu samogovoru, na primer: »uspel bom«, »zaslužim si«, »našel bom popolno službo, »zdrav sem«… Pomagali vam bomo, da boste ponovno odkleniti zaupanje, vero in moč vase.   Na terapijo se lahko prijavite na tel.031 252 900 ali e-mail; info.hipnostudio@gmail.com  

Preberi več
Regresija V Preteklost Sedanjega življenja

Regresija v preteklost sedanjega življenja

Regresija v preteklost sedanjega življenja posamezniku omogoča, da se vrne k dogodkom, ki vsebujejo začetni sintetizirajoči dogodek, čustva ali energijo, ki je bila prenesena v sedanjost. Pogosto stare rane, dogodki in/ali napačna zaznavanja tako dolgo počivajo v naši podzavesti, da so se globoko in nezavedno zakoreninili. Prav zaradi tega se ne zavedamo, zakaj se na določene situacije in odnose odzivamo tako, kot se. Na terapijo se lahko prijavite na tel.031 252 900 ali e-mail; info.hipnostudio@gmail.com    

Preberi več
Samohipnoza

Samohipnoza

Že po naravni poti vsak dan preživimo nekaj časa v hipnotičnem stanju. V tem stanju naravne hipnoze, v katero preidejo naši možgani, kadar denimo sanjarimo, se um sprošča in otresa vsakodnevnega stresa, saj sicer ne bi preživeli. Naša podzavest je lahko ključ do zdravja in uspeha. Na podzavest pa lahko vplivamo prav s hipnoterapijo, kajti hipnoza se je izkazala kot dragoceno orodje v zdravilstvu in psihoterapiji. Kako deluje hipnoterapija? Da lahko človek deluje s polno močjo, potrebuje neobremenjeno podzavest. Ob pomoči hipnoterapije in samohipnoze je to preprosto in hitro dosegljivo. Hipnoterapija je proces, pri katerem se v sproščenem stanju povežemo s svojim nezavednim in ob pomoči hipnoterapevta dosegamo pozitivne spremembe. Hipnotični trans je stanje, v katerem hipnoterapevt zaobide zavestni kritični…

Preberi več
Individualne Delavnice Samohipnoze

Individualne delavnice samohipnoze

Ker je samohipnoza pravzaprav "hipnoza", ki jo izvajamo pri sebi, morate najprej razumeti, kaj je hipnoza. Samohipnoza imenovana tudi avtohipnoza je priljubljena oblika samopomoči za duševno zdravje. V bistvu je terapija s pomočjo hipnoze/ hipnoterapija - lajšanje bolečih ali motečih duševnih procesov s terapevtskimi tehnikami sprostitve. Hipnoterapevtske tehnike delujejo tako, da osredotočijo misli in sprostijo telo. Z učenjem samohipnoze lahko z naravno močjo uma podprete doseganje svojih ciljev. Ko se naučite samohipnoze, lahko lažje spremenite navade in vedenje, ki vodijo k srečnejšemu, bolj zdravemu in uspešnejšemu življenju. Številne slabe navade, uničujoči vzorci vedenja in škodljivi miselni procesi so zakoreninjeni v naši preteklosti in zakopani globoko v naši podzavesti. S hipnozo lahko pridemo do tistih delov naše zavesti, do katerih drugače…

Preberi več
Fobije In Strahovi

Fobije in strahovi

Strah je naraven in zdrav odziv, ki ga imamo vsi za življenjsko pomembne nevarnosti. Gre za nagon preživetja, ki je zasnovan tako, da se nam pomaga izogniti ali preprečiti grozečim situacijam. Fobije pa so drugačne. So precej bolj intenzivne od strahov in pri nekaterih ljudeh lahko vodijo v hudo tesnobo in panične napade. Fobije se razvijejo, kadar ima nekdo pretiran in nerealen strah okoli določene situacije ali predmeta. Če je ta situacija ali predmet v vsakodnevnem življenju običajen, lahko fobija človeku omeji življenje in mu prepreči, da bi storil kar hoče ter mu povzroči veliko stisk. Številne fobije obstajajo v naši podzavesti in so naučeni odzivi. Pri nekaterih ljudeh se fobija pojavi preprosto, če samo pomisli na določeno situacijo, stanje,…

Preberi več
Strah Pred Boleznijo In Dr.Google

Strah pred boleznijo in dr.Google

»Doktor Google« ni zdravnik Še nikoli nismo imeli na dosegu roke toliko informacij o zdravju in boleznih, kot jih imamo, odkar deluje internet. A kje je meja med izobraženostjo in obsedenostjo s počutjem? Spletna hipohondrija ali Kiberhondrija nastopi v trenutku, ko začnemo pred računalnikom preživljati neskončno število ur, da bi prepoznali simptome svoje bolezni, ki jih pozneje v glavi preoblikujemo v najbolj črne scenarije. Izraz se je prvič pojavil okoli leta 2000, in čeprav ne gre ne za sindrom ne za bolezen, je spletna hipohondrija pojav, ki postaja vse pogostejši in pomembnejši. Spletna hipohondrija še ni uradno priznana, a njene simptome, kot sta nenehno klikanje in preverjanje zdravja, je treba vseeno jemati resno: "Spletna hipohondrija je pojav, ko posameznik preučuje…

Preberi več
Odvisnost Od Iger Na Srečo

Odvisnost od iger na srečo

Odvisnost od iger na srečo so med najtežjimi odvisnostmi Medtem ko zasvojenosti z narkotiki pogosto spremljajo tudi zdravstvene težave, bi bilo zelo napačno misliti, da se odvisnost od iger na srečo na tak način razlikuje od drugih odvisnosti. Številni igralci na srečo trpijo depresijo, se spopadajo z mnogimi stiskami in vidiki »zmernosti«, kot so alkohol, prenajedanje, cigareti….ter imajo precej višjo stopnjo tveganja bolezni srca. Zelo pogosto se spopadajo tudi z nespečnostjo in odvisnostjo od zdravil. Za razliko od drugih odvisnosti pa je odvisnost od iger na srečo zelo zahrbtna in »potuhnjena« odvisnost, kajti zelo redko kaže resne znake zasvojenosti. Kljub navidezni nadzorovanosti in urejenosti igralnic, pa igralci lahko zapadejo v neizmerno hude finančne stiske, katere ne uničijo samo življenje odvisnika…

Preberi več
Strahovi In Predsodki O Hipnozi

Strahovi in predsodki o hipnozi

Kakšni so pogosti strahovi in predsodki o hipnozi? 1. Hipnoza je spanje. NI RES: Hipnoza nima nobene veze s spanjem. Ravno nasprotno. V hipnozi je oseba veliko bolj dovzetna. 2. Oseba v stanju hipnoze ne sliši. NI RES: Oseba v stanju hipnoze se zaveda tako sebe kot okolice. Njen sluh je še ostrejši. 3. Nekateri ljudje se bojijo, da zaradi napake hipnoterapevta ne bodo mogli več iz hipnoze. NI RES: Vsaka oseba lahko sprejme ali zavrne prav vsako sugestijo terapevta. Vi in samo vi ste odgovorni za svoj uspeh. Hipnoterapevt ima dostop samo skozi tista vrata na področju katerih mu klient dovoli in sprejme sugestije seveda. Seveda pa se morata klient in terapevt že pred terapijo dogovoriti o uresničevanju želenih…

Preberi več
Hipnoza In Hipnoterapija

Hipnoza in hipnoterapija

Hipnoza že od nekdaj nosi v sebi pridih skrivnostnosti in magičnosti. Čeprav danes že lahko govorimo, da je pojav dodobra raziskan in ostaja le malo skrivnosti, ki jih raziskovalci ne bi odkrili, pa si večina laikov niti približno ne predstavlja, kaj hipnoza pravzaprav je. O hipnozi govorimo takrat, ko hipnotizer pripelje oz. poglobi posameznika v sproščeno in hipnotično stanje; slednje lahko variira od lažjih hipnotičnih stanj, v katerih se človek zaveda pravzaprav vsega, do globokih, kjer je zavest posameznika popolnoma izključena. Hipnotizirana oseba je izredno dojemljiva za hipnotizerjeva navodila in sugestije. V takih stanjih skuša psiholog prek sugestije vplivati na nekatere komponente osebnosti ali čustev človeka, ki je želel biti hipnotiziran. Mnogi “šovi”, v katerih hipnotizerji s pomočjo hipnoze pripravijo…

Preberi več
Kaj Pravzaprav Je Hipnoza?

Kaj pravzaprav je hipnoza?

Hipnoza Zdi se, da hipnoza tudi pri nas doživlja preporod in postaja vse bolj priljubljena . . Kaj pravzaprav je hipnoza? Hipnozo lahko opredelimo kot stanje, v katerem lažje in hitreje pridemo do notranjega uma, notranjega vesolja, vplivamo na osrednji živčni sistem, na avtonomni živčni sistem, organe, imunski sistem, nevroendokrini sistem - povedano preprosto - na um-telo. S hipnozo lahko dekodiramo globoke vsebine, ki na nas delujejo iz nezavednega, ki se jih ne zavedamo, in usmerjajo naše občutke, čustva, misli, ideje in spremenimo njihov pomen, samopodobo in kar je najbolj pomembno, začutimo ljubezen do sebe (dejansko okrog srca čutimo toploto). Hipnoza je v veščih rokah izjemno močno orodje pri ugotavljanju podzavestnih procesov, vzorcev, želja, samopodobe, sproščanja, hitrega pomnjenja in priklica…

Preberi več